21. května 2015

Káva Peru

Pražírna: Fabrica de café

Země původu:  Peru

Čistota původu: BIO

Čerstvost produktu: Jelikož se jedná o pražené zboží, dbáme maximálně na čerstvost. Průměrně se dá napsat, že ho nabízíme max. do 2-3 měsíců po upražení. Nakupujeme menší množství, aby jste si pochutnali na co nejčerstvější kávě, ta je totiž nejlepčejší.

Odrůdy: Caturra, Typica

Souvislosti: Plod kávovníku (Coffea arabica) obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost, ale nejenom pro jeho povzbuzující účinky se káva pije

Kdo by chtěl vysvětlit chuť: Tato 100% ARABICA z Peru je zpracována mokrým procesem a vyznačuje se velmi jemnou, nasládlou, vyváženou chutí s minimem kyselosti a příjemným aroma, lze v ní najít tóny lískových oříšků či karamelu.

Stupeň pražení kávy: střední

Příprava a užití: Velmi vhodná ku všem druhům přípravy, od espressa až k turkům. Stejně tak i do likérů, či k chroupání s čokoládou, či kakaovými bobky.

Balení všech káv: Požadované množství kávy vám rádi navážíme do našich pevných papírových obalů (několikrát obaleno kvalitním tiskem),či recyklovaných od kávy vícevrstvých nepročuchacích pytlíků.

Uskladnění: Uchovejte nejlépe ve skle bez přístupu vzduchu, v chladu a ve tmě, ale hlavně ve stabilní teplotě. Pokud rádi uskladňujete kávu v chladničce, pak by ji nikdy neměla opouštět na delší dobu, hrozí kondenzace vlhkosti.

Cena pro balení do 1 kg: 990 Kč/kg + 2 Kč každý papírový obal

Cena pro balení nad 1 kg (včetně): 980 Kč/kg + 2 Kč každý papírový obal

Pro počtáře: Je zajímavé, že při takovéto ceně vyjde jedna 7 g káva na 7 Kč!

Žádné komentáře:

Okomentovat