20. září 2022

Káva Papua Nová Guinea

Pražírna: Upraženo

Země původu: Brazílie - Minas Gerais

Čistota původu: neznámá

Odrůdy: Směs různých odrůd vysoké kvality

Nadmořská výška: nad 1.100 m n. m.

Proces zpracování: natural

Stupeň pražení kávy: střední

Kdo by chtěl vysvětlit chuť: Intenzivní čokoládová chuť, ve které objevíte oříšky spolu s bobulovitým ovocem.

Souvislosti: Jest ono pražený plod kávovníku (Coffea arabica). Pravlastí kávy je s největší pravděpodobností Etiopie (provincie Kaffa), kde se ještě v současné době nachází divoce rostoucí keře kávovníku. Odtud byl nejspíše přenesen ve 13. a 14. století válečníky při vojenských taženích do Jemenu, kde byl vysazen na terasovitá políčka a dále kultivován.

Příprava a užití: Velmi vhodná ku všem druhům přípravy, jak na filtr, chrchlavý tak na turka. Skvělě se hodí pro espresso, kde tvoří krásnou tygrovanou cremu.

Balení všech káv: Požadované množství kávy vám rádi navážíme do našich pevných papírových obalů (několikrát obaleno kvalitním tiskem),či recyklovaných od kávy vícevrstvých nepročuchacích pytlíků.

Uskladnění: Uchovejte nejlépe ve skle bez přístupu vzduchu, v chladu a ve tmě, ale hlavně ve stabilní teplotě. Pokud rádi uskladňujete kávu v chladničce, pak by ji nikdy neměla opouštět na delší dobu, hrozí kondenzace vlhkosti.

Cena pro balení do 1 kg: 840 Kč/kg + 2 Kč každý papírový obal

Cena pro balení nad 1 kg (včetně): 833 Kč/kg + 2 Kč každý papírový obal

Pro počtáře: Je zajímavé, že při takovéto ceně vyjde jedna 7 g káva na 6,5 Kč!

2 komentáře:

  1. Není nic lepšího, než poctivá brazilská káva. Já už si bez ní nedokážu ráno představit. Jinak cena 7 g na 6,5 je velice zajímavé. Radka

    OdpovědětVymazat
  2. Miluju kávu :-) . taky si kupujeme tu střední. Jeden čas mi přišlo, že už je na nás slabá, tak jsem koupila silnější o stupeň a už to bylo moc, takže si zase kupujeme střední :-) . Zainvestovat do kávovaru z https://www.atfornax.cz/k:1138/kavovary/ bylo jedno z našich nejlepších rozhodnutí :-D . S manželem denně oba vypijeme 3- 4 kávy, a takový výkon zvládnou snad jen profesionální kávovary.

    OdpovědětVymazat