13. května 2015

Káva Guatemala

Pražírna: Mamacoffee - Praha

Země původu: Guatemala (SHB Adenisa)

Čistota původu: BIO a Fair Trade (česky spravedlivý obchod - více tady)

Souvislosti: Plod kávovníku (Coffea arabica) obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost, ale nejenom pro jeho povzbuzující účinky se káva pije.

Kdo chce vědět více: Guatemalské SHB kávy bývají považovány za jedny z nejlepších káv na světě. Přívlastek SHB (strictly hard bean / pouze tvrdé zrno) v názvu kávy označuje kávu, která se v Guatemale pěstuje v nadmořské výšce nad 1500 m n. m. V případě této kávy se plantáže nachází v nadmořské výšce 1500 až 1800 m. n. m.

Tato káva pochází z regionu Atitlan a svou kvalitou si postupně ve světě kávy získává velký věhlas. Pěstuje se na sopečné půdě, což jí dává nezaměnitelné chuťové vlastnosti, a sklízí se výhradně ručně. Farmáři pečlivě zpracovávají pouze zralé kávovníkové třešně a i proto je výsledná káva velmi kvalitní. Pěstitelé ji sami zpracovávají mokrou cestou ve vlastním benefici (zařízení na zpracování kávy).

Kdo by chtěl vysvětlit chuť: Lehká káva svěží chuti, která zaujme lehkým ovocným až švestkovým nádechem a sladkou, medovo-karamelovou podchutí. Aroma kávy je ušlechtilé, oříškové, smetanové tělo.

Stupeň pražení kávy: střední

Příprava a užití: Velmi vhodná ku všem druhům přípravy, od esspressa až k turkům. Stejně tak i do likérů, či k chroupání s čokoládou, či kakaovými bobky.

Balení všech káv: Požadované množství kávy vám rádi navážíme našich/vašich pevnějších papírových, nejlépe však skleněných obalů. Při posílání poštou si můžete být jisti, že kávu zabalíme do papírového sáčku (přebalíme kvalitními novinami) ten den, kdy balíček odchází, tudíž bude takto zabalena max. 3 dny. Což je jisté, že neuškodí jejím vlastnostem.

Uskladnění: Uchovejte nejlépe ve skle bez přístupu vzduchu, v chladu a ve tmě, ale hlavně ve stabilní teplotě. Pokud rádi uskladňujete kávu v chladničce, pak by ji nikdy neměla opouštět na delší dobu, hrozí kondenzace vlhkosti.

Cena pro balení do 1 kg: 1.100 Kč/kg + 2 Kč každý papírový obal

Cena pro balení nad 1 kg (včetně): 1.080 Kč/kg + 2 Kč každý papírový obal

Pro počtáře: Je zajímavé, že při takovéto ceně vyjde jedna 7 g káva na  7,70 Kč!

Žádné komentáře:

Okomentovat