13. prosince 2011

Jak u nás nakupovat a ještě k tomu bez obalů?

Jak získat Opobchodní zboží? Jednoduše, buďto v krámku si otevřete vlevo dole vedle pytlů objednávkový list, který jednoduše vyplníte svými slovy (nemusíte se ho bát zavřít tužkou, vše vepsané na objednávce zůstane). Zda jste záhlaví objednávkového listu, hlavně svůj emajl, vyplnili správně, zjistíte tak, že se Vám prvně ozve náš Jáchym. Potom už se ozveme s doladěním dopravy, obalů a s cenou my z Opo.  Nebo napíšete na náš emajl, zavoláte telefonem, spojíte se na Skype, či pošlete pohlednici. Přijímáme telepatické objednávky.
Jak s obaly? Možností, jak šetřit obalové materiály a současně jak nakupovat v bezobalovém obchodě, je jistě obrovské množství. Každý při troše fantazie přijde na nějakou další, novou, neobvyklou či zajímavou možnost. Některé nabízíme, a když vymyslíte svoji cestu, budeme jen rádi.

Hromadné objednávky: Tady lehké ulehčení hromadných objednávek. Tyto odkazy jsou stále aktuální a vždy čerstvé, doporučujeme si je stahovat až před samotným nákupem.
http://www.panpekar.cz/stahovani/TABULKA_PRO_DELENOU_OBJEDNAVKU.xlsx
http://www.panpekar.cz/stahovani/TABULKA_PRO_SPOJENOU_OBJEDNAVKU.xlsx

Objednávat taky můžete přímo z ABCeníku. Zde je adresa stejně aktualizovaného a vždy na této adrese čerstvého: http://www.panpekar.cz/stahovani/Maloobchodni_cenik.pdf

Možnosti obalů:
1. Vaše obaloviny
 • Při návštěvě: Tato varianta nepotřebuje vysvětlovat, jak již bylo zmíněno výše. A nebojte, bez obalů vás nevyhodíme.
 • Počtovní varianta: Na větší balení je možnost nám zaslat svoje plátěné obaly poštou k naplnění, odečteme vám 20 Kč (cca cena vašeho poštovného) z ceny objednaného zboží.
2. Naše obaloviny
 • Papír: Na základní balení zboží od 1/10 - 10 kg používáme papírové sáčky o gramáži 90 g/m2.  Za jeden každý náš papírový sáček si účtujeme 2 Kč. Při nutnosti zabalit jednu váhu do dvou sáčků, platíte pouze jeden obal. Pod příspěvkem dole naleznete inspirativní obrázek - recyklace papírového sáčku. Více o nich tady.
 • Plátěné pytlíky: Na větší množství nabízíme pro nás šité plátěné tašky na zips s logem v textilní dílně o. s. Český západ z českého materiálu. Jedna taška stojí 73 Kč. Tyto možno vždy zasílat ku naplnění. Více zde.
 • Papírové nebo tkané plastové pytle na větší množství:  Na větší balení (nad 10 kg) nabízíme možnost zdarma už jednou užité, ale čisté pytle. Toto jsou pytle od našich produktů sušených. 
 • Sklo: MOMENTÁLNĚ NENÍ AKTUÁLNÍ Nabízíme možnost zakoupení láhve skleněné, staré, se širokým hrdlem a taktéž skleněným víčkem - design r. 1956. Na požádání vám je dárkově či prakticky naplníme třeba sušenými rajčaty, které mají rády sucho, a vytvoříme v nich vakuum. Cena za jednu sklenici s víčkem je 100 Kč. Po spotřebování rádi od vás obal odkoupíme zpět za stejnou cenu. (Tuto variantu bohužel momentálně nenabízíme)
  Způsob nákupu: 
          1. Zaslání dopravní službou: V tomto případě můžete objednat: v krámě (objednávkovým formulářem), poštou, mejlem, telegramem, telefónem, přez skype či osobně, my vyhotovíme cenovou nabídku a po uhrazení domluvené částky zboží pomalu zašleme pomocí DPD. Cenové a jiné  poštovní podmínky naleznete zde. Při balení zboží do balíku používáme na výplně v krabici a na přebalení aromatických potravin noviny, a to ne ledajaké. Můžete těšit na starší ročníky A2 - náš přebalový sponzor.
         2. Odběrové místo: V Brně (resp. v Podolí u Brna čp. 183) jsme vytvořili odběrové místo. Zde si po domluvě můžete objednávku vyzvednout nebo vám ji spřátelená zastupující pomocnice Markéta za cenu 92 Kč dovezte po Brně kamkoli (od 2.000 Kč to máte za 46 Kč atd.) Brněnští mohou také objednávky řešit už od začátku rovnou s ní: marketa@panpekar.cz. Více o tomto počinu zde. V případě dalších zájemců o obdobná spřátelená výsadková pracoviště, stačí napsat panu provozovateli.
          3. U nás: Po domluvě možná návštěva a nákup přímo v Opo do vlastních obalů. Velmi milá a nejlepší varianta. Samozřejmě, že Vás rádi uvidíme i bez obalů.
          4. Vyzvednutí třetí osobou v Opo: Pokud najdeme/-te spojení, jakéhosi vytěžovací/-ho kurýra/-ku, kupř. známého/-ou co jezdí kolem jednou za týden k tetě Máni do Štěměch pro vajíčka, může zboží vyzvednout u nás v Oponešicích.

  OpObchodní podmínky si můžete proštudýrovat  zde.


                                                                                                                                         Zdroj: časopis Vlasta rok 1967
  Foto: Ukázka možné recyklace papírového pytlíku do zvuku.                                                                                                                                                     

  1 komentář:

  1. Miluji eko nákupy, ale dost často se stává to, že je potřeba koupit nějaké ty obaly na věci, které se prostě jinak skladovat nedají. Jinak se snažím být prakticky 100% zero waste:-)

   OdpovědětSmazat