2. ledna 2014

Rýže Basmati Long broušená - balená


Země původu: Pákistán / Panjab

Odrůda: Basmati

Čistota původu: neznámá. 
I když kolegové Pákistánci tvrdí, že u nich jsou umělá hnojiva moc drahá a navíc by se jejich užitím pokazila chuť rýže. Až to uvidíme na vlastní oka, uvěříme.

Maximální teplota při zpracování:  40 °C

Souvislosti: Jedna z nejkvalitnějších, nejušlechtilejších a nejlepších pákistánských rýží (Oryza sativa) nejenom na českém trhu. Roste na políčkách v podhůří Himálají, která jsou zavlažována vodou plnou minerálů z ledovcových řek, a na rozdíl od běžných druhů plodí pouze jednou za rok. Už při pěstování je s rýží mnoho práce, nejdříve se vypěstují na malé ploše sazeničky, poté je každá rostlinka rýže přemístěna na pole, kde roste a dozrává. Po sklizení se suší na pečlivě udusané hlíně v obrovském množství, důležité je ruční stálé pohybování rýží nástrojem podobným hrábím, kvůli důkladnému proschnutí. Po usušení se vyčistí a loupe buďto mechanicky (Long), nebo na páře (1121). Následně se na dva roky uloží do sil, vyzráním se plně rozvine její chuť a vůně připomínající oříšky. Je pro ni typické, že se při vaření nelepí, ale nebojte, kdo bude šikovný, tomu se slepí.

Kdo chce jít hlouběji: Rýže Basmati je snadno a rychle stravitelná, splňuje zásady zdravé výživy (to píšou i na Tabascu), má nízký glykemický index, neobsahuje lepek, není geneticky modifikována a je moc dobrá. U Basmati s nepolámanými zrny platí stejné pravidlo jako u dobrého vína - čím starší, tím se lepší (při dobrém skladování Vám ve špičkové kvalitě vydrží i desetiletí).
Skvělý dárek pro každou příležitost, zejména větší balení doporučujeme k oslavám velkých životních momentů, jako jsou: kulaté či hranaté narozeniny, svatby, rozvody, porození, početí, kanonizace, dokončení stavby bioplynové stanice aj.

Příprava a užití: Jak připravit dobrou rýži bez rýžovaru? Možností je plno, naznačíme ty základní.
  1. V Opo vaříme rýži, jak nás pákistánci naučili, jednoduše. Napíšu sem recept na dvě porce. Dva hrnky vody nalejeme do hrnce s pokličkou (nejlépe litinového) a dáme na plotnu. Jeden hrnek rýže propláchneme a po dobu, než zavře voda v kastrolku ji necháme namočenou. Jakmile jsme (no my, spíše oheň) přivedli vodu k varu, rýži přes prsty scedíme a nasypeme do vařící vody. Necháme vařit a jak pod pokličkou už není vidět nad rýží voda, šupneme ji do peřiny. Tam vydrží čekat i více jak hodinu na konzumaci. 
  2. Před vařením Basmati důkladně propláchneme a můžeme nechat odstát cca 10-30 minut ve studené vodě, v které pak rýži budeme i vařit. Na 1 díl rýže přijde cca 1 a 1/2 - 2 dílu vody. Pod pokličkou přivedeme rýži k varu, po té teplotu stáhneme na minimum a čekáme, dokud se voda nevyvaří (cca 8 min). Poté vše necháme "dojít" několik minut v peřině, či pod dekou. 
  3. Rýže se před vařením propláchne a pak se usuší a praží a následně vaří. Při této variantě je potřeba méně vody. Cca 1 : 1.
Pákistánci doporučují do každé várky při vaření kápnout trošku citronu, prý zvýší lesk rýže. Známých variant vaření rýže  je mnoho, např.vaření s vhozenou malou cibulkou, v níž jsou zapíchané hřebíčky (spojovací toť koření), na plechu v troubě  nebo s osmažením rýže před vařením či po uvaření. Budeme rádi, když nám svůj osvědčený recept napíšete.
Velmi vhodná jako delikatesní přílohovina  k masům i zelenině. Skvělá i na sladko - nákypy, kaše atd. Velmi doporučujeme samotnou Basmati jako hlavní chod vařenou kupříkladu s několika sušenými rajčaty nebo jen třeba s jedním vlašským ořechem. Klidný vánek radostných chutí.

Uskladnění: Uchovávejte v suchu, chladu a klidu. Papír, plátno, sklo.

Balení: Originál baleno v plátěných taškách s naším potiskem a zipem o velikosti 2 a 5 kg.

Cena za 2 kg balení: 200 Kč/ks 
                   
Cena za 5 kg balení při odběru do 4 ks420 Kč/ks 

Cena za 5 kg balení při odběru nad 4 ks (včetně): 410 Kč/ks