15. prosince 2011

Chléb kváskový pečený i pařený - vysvětlení

Tato kamna po babičce z r. 1937 nám poskytují
nejenom teplo, ale i chleba je z nich skvostný.
Souvislosti: Chléb kváskový, tento skvost jídlový, učiněný balzám pro tělo i duši, dělávám nepravidelně cca 1 - 2 x týdně již cca od r. 2003, a to s láskou. S jeho výrobou jsme byl v roce 1994 - 1996 každodenně v kontaktu, jako takmer "samozvaný" mistr pekařský, v jedné malé poloruční pekráně v Mor. Budějovicích. Bádavý vhled, neustálý vývoj technologie a originalita každého kusu je to, co mám opravdu rád. Stálost je pro mne stav zkoprnění, podhoubí zahnívající, kde nové obzory nevidny jsou. Z počátku jsem se domníval, že bych tento chleba vyráběl a prodával, leč hygienické podmínky u mne jsou takové, jaké jsou, žiju, jak žiju, a kvůli prodeji chleba to měnit nehodlám, přede mnou asi 10 generací, všichni zde vařili, pekli, jedli a žili, ale ouřady naše tohle netolerují. Prý kachlíky a splachovací záchod s teplou tekoucí vodou.  Výjimky neexistují, tudíž výroba na prodej možná není. I když nechám se někdy ukecat a prodám nějaký jak se řiká „Na vlastní nebezpečí” nebo prodej ze dvora či na ochutnání. Ale ne pro peníz, spíše pro osvětu chlebovou takto činím. Moje možnosti jsou cca 6 - 9 chlebů v jedné várce.

Pec na chleba
postavená v r.2013
Nabízím: Vysvětlení všech známých mne pochodů chlebových, přípravy kvásku, kváskového chleba - pařeného i pečeného - a obdarování částí kvásku prastarého. Rád poznám nová místa a nové lidi, tzn. mohu přijet, vysvětlit a ukázat, uvítám i vaši naučnou návštěvu v Oponešicích. Celá tato akce je minimálně na jeden celý den, zkušenosti poté minimálně na jeden celý život, i déle. Pokud by byl zájem, mohu skrovně poradit i se stavbou pece hliněné venkovní na chleba. V případě zájmu by bylo možné i s kolegou a kamarádem  Františkem Žáčkem uskutečnit návrh a realizaci.

Nejčastější složení chleba:
kvásek -  ročník 1992
mouky - ty nejkvalitnější celozrnné mouky z čehokoli
sůl
+ příležitostné ingredience: vařené cokoliv (pohanka, jiné obilí, luštěniny, atd.), zeleninový vývar, sémě libovolné (slunečnice, sezam, vlašské ořechy, len nebo mandle!!), cokoli dalšího - třeba sušená rajčata, pivo, hodinky po babiččiném králíku aj.

Cena semináře: Navrhněte každý sám, dle logického uvážení, jak velkou hodnotu tahle znalost pro vás bude mít, popř. návštěvníci oponešičtí mohou činností adekvátní svojí jednodenní opětovat energii vloženou.
                                                                                                                             Váš p.P. z Opo