27. května 2021

Společné objednávání - lněný olej panenský jednoodrůdový

Země původu: ČR (Morava)

Odrůda: Libra

Čistota původu: Bijo (semínka byla pěstována v BIO)

Maximální teplota při zpracování: 40 °C

Do konce listopadu si můžete reservovat lněný olej lisovaný z letošních lněných semínek. Lisování proběhne pár dní po tomto termínu. A v následujících dnech bude olej rozesílán. O lněných semínkách a o různosti a důležitosti odrůd se dočtete zde nebo rovnou tady -> https://celostnivzdelavani.cz/johanna-budwigova. Budeme se snažit o nějakou pravidelnost, trvanlivost minimální píšeme 60 dní od lisování, při dobrém skladování vydrží jistě déle, takže jednou za 3 měsíce.
Vždy lisujeme na konci: února, května, srpence, listopádu.

Uskladnění: Uchovávejte v chladu, ve tmě a v klidu.

Cena za balení: 210 Kč/ 0,25 l bal

p.s. Po logickém uvážení jsme přešli na malé balení, lépe se  skladuje, méně pak vzduchu tam máte a více vydrží, lépe se balí atd. Ale pokud byste chtěli 0,5 l není problém i takhle zabalit. Pokaždé lisujeme i něco navíc, pokud jste prošvihli termín objednávky, do do 14 dnů od tohoto termínu má cenu se ptát.

2 komentáře:

  1. Dobrý den, je dobré uchovávat v lednici nebo není nutné? Jak olej užívat? Lžičku denně a zapít a nebo s ním jen něco omastit (brambory)? Raději čerstvý než pod maso a tepelně upravit že? Děkuji Lucie S.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. My jej užíváme jen jedním způsobem. Dle doporučení paní Dr. Johanny Budwig. Lze vyGooglit lehce. Čerstve rozmixované čerstvé semínko, tvaroh (či jinou bílkovinu), lněný olej a třeba med, nebo na slano s česnekem. Užívat pravidelně, každý den dělat čerstvé. Více třeba tady https://www.naturis.cz/blog/view/recept-dle-dr-johanny-budwig-lneny-olej-s-tvarohem-omega-3-pro-onkologicke-pacienty/

      Vymazat