26. března 2017

Cizrna

Země původu: Itálie

Čistota pěstění: BIO

Maximální teplota při zpracování: 40 °C

Velikost: ⵁ 9 mm

Souvislosti: Cizrna beraní (Cicer arietinum) je jednou z prvních domestikovaných luštěnin. Známá je již více jak 7 tisíc let. Setkat se můžeme i s názvem římský hrách. Vyrůstá v prťavých luskách, kde se skrývá nejčastěji jen jedna kulička cizrníčka.

Kdo chce jít hlouběji: Cizrna neobsahuje lepek a je vhodná i pro diabetiky. Pro významný obsah polysacharidů, bílkovin a vlákniny a dalších zdraví prospěšných látek je cizrna často označována jako nejkvalitnější luštěnina. Je zajímavé, když už tak bádáme o každém plodu, že u většiny z nich se uvádí (i u cizrny), že jsou vhodné pro jedince i skupiny jedinců trpící depresí, stresem a trudomyslností. Zavání to tvrzením, že jídlo zoptimizovává člověka, ale osobně mám zkušenosti s tím, že tomu může být i jinak, třeba že z absence jídla je veselo.

Příprava a užití: Tak samozřejmě si pro začátek nemůžeme odpustit humus. Sic název pro neznalého Středoevropána zavání něčím nedobrým, ale opak je pravdou. Jeho přípravu naleznete zde. Cizrna má samozřejmě fůru klasického využití, tj. jako příloha, v polévkách, zapékaná nebo na různé improvizované pomazánky. Před samotným vařením je dobré ji buď namočit na dobu 6 - 24 hodin, nebo nechat naklíčit
2 - 3 dny.

Balení: Požadované množství cizrny vám rádi navážíme do našich/vašich papírových nebo plátěných obalů. Nejmenší jedno balení všeho obilí a luštěnin u nás je 1 kg.

Uskladnění: Uchovávejte v suchu, chladu a klidu. Doporučujeme skladovat v papírových, plátěných nebo skleněných obalech.

Cena pro balení do 5 kg: 110 Kč/kg + 2 Kč každý papírový obal

Cena pro balení nad 5 kg (včetně): 105 Kč/kg + 2 Kč každý papírový obal