23. listopadu 2017

Hrozinky Korintky

Omlouváme se všem, co si oblíbily největší hrozinky pod sluncetem odrůdy Muškát, letos se nám je nepovedlo sehnat, věříme, že příští rok opět budou. Zatím nabízíme jen ty nejmenší na světě Korintky. Díky za pochopení. 

Max. teplota při zpracování: 40 °C

Země původu: Řecko (oblast Korint)

Čistota pěstění: BIO

Složení: hrozinky odrůdy Korinthiaki.

Souvislosti: Hrozinky, rósinky nebo, jak se u nás po staroněmecku řiká, cibéby jsou sušené plody vinné révy (Vitis vinifera). Sušení plodů nám přijde jako geniální a nejzákladnější způsob konzervace. Tyto cibéby jsou z rozumných zemědělství, sušené na slunci a s radostí můžeme potvrdit, že nejsou sířené, jako to je ve většině obdobných případů smutným zvykem.

Kdo chce jít hlouběji:  Vinná réva a tím i hrozinky zlepšují chronické zápalové stavy, podporují tvorbu bílých krvinek, působí antibioticky při angínách a úspěšně zklidňují bříšková trápení a křečové žilky. Celkově vzato rozínek je díky množství účinných látek velký nápomocník ku zlepšení celkové kondice, svěžesti a vitality lidského organismu. Vinná réva je pro tělo zásadotvorná. P.s. Hrozinky jsou toxické pro psy, pevně věřím, že i váš pes umí číst.

Příprava a užití:  Do ranních kaší, buchet, mazanců, vánoček nebo jen tak k zobání. Zajisté si z rozinek můžete připravit delikátní „čaj”. Užití cibéb je všeobecně známé, a kdo se nebojí, může i do lesa, tam teda nerostou, ale zase se hezky projde.

Balení: Požadované množství hrozinek vám rádi navážíme do našich papírových obalů. Na větší množství často nabízíme recyklovaný igelitový obal od hrozinek.

Uskladnění:  Uchovávejte v suchu, chladu a klidu. Doporučujeme skladovat v temnu a v uzavřené skleněné nádobě.

Cena pro balení do 3 kg : 288 Kč/kg + 2 Kč  každý papírový obal

Cena pro balení od 3 kg (včetně) : 284 Kč/kg + 2 Kč  každý papírový obal

5 komentářů:

 1. Kupovala jsem od vás BIO rozinky z Turecka, ty byly výborné a docela velké,chci se zeptat, zda i tyto z Protugalska jsou velké nebo mrňavé. Ta cena je nějaká podezřelá:))
  Dana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezký den, podezřelá? To je zajímavá formulace. Prostě některé ceny jdou nahoru, jiné zase dolů...takový je svět (add V+W ..jednou jsi dole, jednou nahoře...). My se domníváme, že jsou moc dobré, jinak bychom je neproodávali.

   Smazat
 2. Dobrý den,
  zrovna si chci u vás nakoupit, kromě jiného i hrozinky, a až teď jsem si všimla, že ve složení je slunečnicový olej. To bývá u každých hrozinek? Proč ho tam dávají?
  Děkuji. N.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prý protiv předpokládanému slepení, dle mého je to aby jich mohli napcat plnou vrchovatou a možná ještě zdusanou krabici. Ty velké hrozinky ze Španělska jsou lehce nasypány v krabici a jsou hodně mokrý, a nic se nelepí, takže jak vidno to jde, co k tomu říci... Snad to, že to bylo jedno z důvodu proč Řecké korintky, páč toho oleje mají do 0,5 %, což je méně než obvykle. Hezké dny

   Smazat
 3. Komentáře jsou psány k jiným hrozinkám, než nabízíme nyní. Tyhle Korintky jsou úplně bez oleje.

  OdpovědětSmazat