3. června 2018

OPOBCHOD / potopa - UŽ OPĚT NAD VODOU

Aktualizace:

12. X. 2018 Navracíme krám i sklad z provizorních prostor zpět, do vysušených a snad i lépe zabezpečených původních prostorů. Jupí! Velké díky všem přátelům, zákazníkům i příbuzným za veškerou pomoc a za podporu. 

26. VI. 2018 Za 3 dny po velké vodě se naší poctivé vesnické křížence Yoce narodili 4 plaváčci (3 kluci a holka). Kdo byste o ně měl zájem napište, svěříme je rádi do dobrých rukou, otec nejasný. Yoka je velmi milé a klidné povahy a je ráda s dětmama. UŽ JSOU ROZEBRÁNI.


18. VI. 2018 Ano, už opět premáváme. Opobchod žije dále v provizorních podmínkách, můžete objednávat, fungujeme už i na mejlu.

14. VI. 2018 Hledáme pomocníky, stavebníky, brigádníky za odměnu finanční. Nejlépe na dýl, než týden, zajímaví práce je tu dost. Zednické, tesařské a výkopové. 

10. VI. 2018 Uvítáme jakékoli rady či pomoc s naším problémem, tj. jak nejdříve dosáhnout jakýchkoli protiopatření, budeme moc rádi za rady. Voda přišla z polí a díky tomu, že byla postižena pouze naše rodina, není řešení téhle věci tolik palčivé obecní téma, místní ZD se k problému staví zády. 

ZDE AKTUÁLNÍ FOTKY: https://photos.app.goo.gl/bX5HN2n7pnq3k6AGA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. VI. 2018 Stav Nouze! Byli jsme  vyplaveni.

Odesílání objednávek (i lisování oleje) pravděpodobně odkládáme započne pravděpodobně až po 18. VI. 2018. Brněnská pobočka funguje dále bez omezení.

Sice je to na první pohled smutné, ale na mysli neklesáme a tento stav není pro nás likvidační.

Jsme postrčeni do přestavby, která měla probíhat o něco sušší cestou a více let než jedno leto, a holt si tu jednu fázi (obchod a sklad - co se dělal před dvěma lety) dáme ještě jednou a snad i o něco lépe.

Za jakoukoli pomoc, radu či podporu předem děkujeme. 

Finanční, na speciálně založený účet č. 2001447225/2010dobrovolníci volejte (dobro volně a za peníze), ale budeme rádi i za telepatickou mentální pomoc. 

Počítáme, že máme do zimy co dělat. 

Zatím funguje jen telefon! 776 20 60 51


V pátek 1. VI. 2018 velká voda se dostala do našeho domečku
i do nově postaveného obchodu a také skladu.

Kroupy + přívalový déšť + necitlivé hospodaření našich zemědělců = viz foto.

Max. stav, který vydržel cca 30 minut.

Asi 2/3 surovin zásob opobchodních se nám podařilo zachránit, něco si odvezli přátelé a dobropomocníci a zbytek místní majitel rybníku, kapříci si budou mlaskat.

Bohužel jsme to odnesli z celé naší dědiny nejvíce. Trháme podlahy, omýváme, co se dá, spíme na půdě, ale hlavně všichni zdrávi a děti veselé a radují se z bahýnka. Je nám jasné, že nás čeká plno práce, ale nebráníme se jí a těšíme se na ni. Neodmítáme životní zkoušky a jistě i tahle nás někam, kdoví kam, dále posune.

Jak se z toho bahna vyhrabeme, určitě se všem ozvu a všechny objednávky, jak zaplacené nebo rozjednané, uskutečníme.

Děkuji všem za pochopení naší situace a za případnou pomoc a podporu.

Voda je již ve skladu, ale ještě není v obchodě a doma. 
Max. stav v sednici 10 cm, v obchodě 8 cm a ve skladu 50 cm vody

A pohled zvenčí na náš domek v tu samou chvíli, ukradená fotka z bulváru.