3. prosince 2015

Ocet kombuchový

Země původu: vyrobeno v ČR

Výrobce: Stevikom s. r. o.

Čistota původu: BIO

Maximální teplota při zpracování: 38 °C

Složení: Voda, černý čaj (BIO), kombuchová kultura, třtinový cukr (BIO).

Stupeň kyselosti: 1,4 - 2 %

Souvislosti: Kombuchový ocet je závěrečný produkt kvašení kombuchy. V průběhu kvašení sladkého čaje dochází ke štěpení cukru na glukózu a fruktózu a jejich pozvolnému úbytku. Přičemž dochází k nárůstu zejména kyseliny octové, méně mléčné, jantarové a ethanolu. Chuť kombuchy se zvolna mění ze sladké na sladkokyselou až do kysela. Po několika měsících je množství kyseliny octové 1,5-2 procenta, chuť je příjemně kyselá. Ocet je samozřejmě nepasterizovaný a pouze odkalený, nikoliv filtrovaný.

Kdo chce jít hlouběji: Kombuchová kultura je jakási symbióza několika druhů kvasinek rodu Saccharomyces (hlavně tzv. Schizosaccharomyces) a octových bakterií (hlavně Bacterium xylinum a Bacterium gluconicum). Každá kultura má trochu jiné složení, které se mění s podmínkami, v jakých je pěstována. Kombuchu jako takovou tvoří celulóza vytvořená octovými bakteriemi. Na pohled vypadá kolonie kombuchy jako šedo-hnědá rosolovitá placka. Čerstvá má světlou barvu, čím starší je, tím více tmavne. Životnost kultury je maximálně šest měsíců. Při výrobě nápoje dochází k rozmnožování v kultuře obsažených mikroorganizmů. Nová kultura se vytváří na povrchu čajového nálevu a vypadá jako tenký (asi 3 mm po 8 dnech) povlak. Měla by být ponechána alespoň 15 dní (pro vytvoření silné kultury 3 až 5 týdnů) s mateřskou kulturou, než bude schopna samostatné existence. Z tohoto nápoje se dalším postupem vyrábí námi nabízený ocet, jak je výše zmíněno.

Příprava a užití: Je vhodný jak do těla, tak na kůži, v kuchyni, v koupelně, na dvoře, ve spíži i na zahrádce. Třeba si zkuste celou 0,5litrovku nalít do vlažné lázně a dát si tam poctivých dvacet. Nebo jej použít jako pleťovou vodu (při kožních problémech, ekzémech či popáleninách dáváme obklady), či našlehaný se smetanou 1:1 jako masku. Masáže kombuchovým octem uvolňují bolavé svaly. Omývat vlasy po šamponu (tedy kdo ještě šamponuje), no a samozřejmě v kuchyni do všeho možného, nebo i naředěný do štamprdle po ránu na start do nového dne. Kombuchový ocet je „živý“ se všemi pozitivními vlastnostmi kombuchy. Aby byly tyto vlastnosti zachovány a neztratila se kyselost, nelze kombuchový ocet vařit ani ohřívat nad 45 °C,  neboť by byly živé organismy, bakterie a kvasinky zničeny. Zajímavé je i ocet zamíchat s jiným octem, třeba balsamicem atd.

Upozornění: Všeho moc škodí a před přímou konzumací je nutné ocet rozumně naředit. Šetřete žaludeční stěny.

Balení: Kombuchový ocet je balený ve skleněných láhvích o obsahu 0,5 l.

Uskladnění: Dlouhodobě skladujte na tmavém a chladném místě. Po otevření taktéž.

Cena: 46 Kč/bal.

Žádné komentáře:

Okomentovat