14. ledna 2014

Hledám pomocníky bádavé

Hledám lidi, které by zajímalo a (či) chtěli se podílet a pomoci různočasovědlouho na mých rozjetých životních aktivitách:
 •  okolodomu práce + vymýšlení zásadní  a citlivé přestavby tohodle prastarého stavení. Co jsem vybádal, tak přestavby byly uskutečněny: praděda v roce cca 1889, děda v letech 1936 a něco  málo v r. 1956. Přestavba by začala na jaře 2013 pomalu a samozřejmě v rámci zdravého rozumu a logického přístupu. Zatím nadumáno nečištěná ovčí vlna, hlína, sláma, dřevo, nová kamna atd.
 •  s touto přestavbou související neustále probíhající debordelizace celého stavení – což je velké dobrodružství...
 • pomoc v krámku - tolik už oblíbené příručení.
 • experimentální zahrad ničení – neřadím svoje snažení k žádnému proudu, ale vše se pohybuje někde mezi logickým úsudkem, pozorováním krajiny, informacemi od pamětníků, permakulturou, přírodním zahradničením, to vše samozřejmě kombinované s cvičením. Jeden z nejhezčích pozemků zapůjčených je na zámku v nedalekém Budkově. V posledních letech zejména množení starých odrůd obilí a i jiných plodin.
 •  chov ovcí – k tomu patří plotařina z odřezků z pily, jak se řiká: tajčikosení a různé další zajímavé kousky.
 •  množení stromků do krajiny a péče o ně v nejmladší jejich životní fázi.
 •  dřevo na zimu – sekyrková činnost na čerstvém vzduchu.
Co mohu nabídnout oplatou já? Relaxačně ergoterapeutický pobyt v překrásném prostředí sálající harmonickou energií. A teď vážně: v rámci zachování energie mohu nabídnout klasiku - stravu a byt; rýži (či jiné naturálie z Opobchodu); nějaké znalosti chlebopečící (které jsem nastřádal); společné bádání a nalézání  zajímavých řešení; nebo nějakou tu kačku. Je to jednoduché, kdo by měl zájem být nápomocen, ozvěte se, budu rád za setkání.
 p.P. z Opo

Opo 46 - konec léta 2012


Opo 46 - podzim 2012

Opo za Coufalovou stodolou - staré obilí vertikális,
dýně a stromky do krajiny - léto 2012

Opo 46 - staré odrůdy obilího horizontális -
podzim 2012

Budkov zámecká zahrada - jaro 2012


Opo sad - stoh

Opo sad - teepee/salaš

Opo sad - holky valašky - podzim 2012

Opo sad - nový baran valášek Jurášek - jaro 2013

2 komentáře:

 1. Gratuluju,krasne!
  Hodne prace,ale stoj to za to zachovavat :) vim co to je, znam... ale vidim ze ty to mas uplne pod kontrolem ;) jednicka

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkné hospodáři!

  OdpovědětVymazat